İnşaat ve Taahhüt

Motif Yapı Grubu olarak gerek taahhüt işleri gerekse sözleşme yaptığımız kar karşılığı inşaat projelerini engin tecrübemiz ve profesyonel ekibimiz ile hayata geçiriyoruz. İnşaat öncesi proje tasarımı ile başlayan süreci, maksimum müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak, ekonomik ve hızlı çözümlerle tamamlıyoruz.

Projelendirme, imar izinlerinin alınması, projenin uygulanması ve son olarak da projenin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesine kadar inşaat ile ilgili tüm süreçleri grup şirketlerimizin bünyesinde bulunan Mimar ekibimiz ve profesyonel kadrolarımızla gerçekleştiriyoruz.

Gerekli tüm yasal izinlerin alınması için eksiksiz bir şekilde projelendirme yapılması  büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle tüm proje süreçlerini kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Müşteri taleplerini, yasal mevzuatlarla birlikte doğru bir şekilde projelendirerek para ve zaman kaybını ortadan kaldırıyoruz.

Avan (Ön) Proje:  İnşaat izinlerinin alınabilmesi için öncelikle, inşaatın yapılacağı arazinin zemin etütleri, temel etütleri, vaziyet planı, kat ve çatı planları ile yapının mimari görüntüsünün yer alacağı bir ön rapor niteliğindedir.

Kesin Proje: Avan proje için alınan onayın ardından avan projede yer alan tüm birimlerin ölçülendirilerek, detaylı bir şekilde projenin çözülmesi ile kesin proje oluşturulur.

Uygulama Projeleri: Kesin projenin de onay almasıyla birlikte tesisat, elektrik gibi diğer ayrıntıların projelendirildiği, mimari, statik ve tesisat gibi alt projelerden oluşur.

Projeler onaylandıktan sonra proje ile ilgili uygulama aşamasına geçilir. Burada projeye tam ve eksiksiz bir şekilde uyularak, hem yasal olarak ilgili mevzuatlara uygun hem de deprem vb doğal afetlere karşı dayanıklı uzun ömürlü bir yapının inşaatı tamamlanır.

Motif Yapı Grubu olarak tecrübe, bilgi ve sektördeki yenilikleri takip eden yapısıyla inşaat projelerinde profesyonel çözümler sunuyoruz.

Back To Top