Yönetim Kurulu Başkanımız

Selim Malgaz

Motif Grup Yönetim Kurulu Başkanımız

Mardin’ in köklü ailelerinden Malgaz Ailesinin mensubu olan Yönetim Kurulu Başkanımız Selim Malgaz, 1969 Yılında Mardin’ de dünyaya gelmiştir.

İlk çocukluk dönemlerini Mardin’ da yaşayan Selim Malgaz 1976 yılında ailesinin işlerini İstanbul’ a taşıması ile birlikte, ilk ve orta öğrenimini İstanbul – Bakırköy’ de tamamlamış ve daha sonra İstanbul Üniversitesi – Fen Fakültesi – Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’ nde Yüksek Öğrenimini tamamlamıştır. 1990 Yılında tamamladığı Yüksek Öğreniminden sonra yine aynı bölümde Yüksek Enerji Astrofiziği ve Uzay Fiziği konularında Yüksek Lisansını yapmıştır.

Aile mesleği olan Altın ve Gümüş işletmeciliğinden ayrı olarak 1994 yılında Motif Yapı adıyla kurduğu İnşaat şirketi ile ticari hayata adım atmıştır. Motif Yapı adıyla Bakırköy, Yeşilköy, Florya ve Yeşilyurt başta olmak üzere İstanbul’ un belli başlı yerlerinden pek çok inşaat projelerini başarıyla tamamlamıştır

Cumhuriyet Halk Partisi’ nden 2 Dönem Bakırköy Belediyesi Meclis Üyeliği yapan Selim Malgaz, Meclis Başkanvekilliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur.

Sosyal Sorumluluk Projelerine verdiği desteğin yanı sıra Mardin Federasyonu (MARDİNFED) – Kurucu Üye ve Başkan Vekilliği, Bakırköy Kültür Sağlık Eğitim ve Sosyal Hizmet Vakfı (BAKSEV) – Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Üyesi, Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (MAREV) – Onursal Üyeliği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇAYAD), Yeşilyurt Spor Kulübü – Yönetim Kurulu,  Bakırköy İş İnsanları Derneği (BİAD) gibi üyelikleri bulunan Selim Malgaz, pek çok dernek ve vakıflarda aktif görevlerde bulunmuştur. Bakırköy Yaşam Evi ile ilgili yaşam evinin tamamlanması adına finansman desteği ve tamamlanması için yürütülen tüm çalışmalarda aktif görev alarak, birçok sosyal sorumluluk projelerini de desteklemiştir.

5 Ayrı Şirketi bünyesinden bulunduran Motif Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Selim Malgaz yönetiminde başarılı pek çok projeyi gerçekleştirerek, konut sektöründe kendisine ciddi bir yer edinmiş olup, son dönemlerde planladığı Kentsel Dönüşüm Projelerini de başarıyla sonuçlandırmak adına çalışmalarını devam ettirmektedir.

Back To Top