Motif Grup
Bizimle İletişime Geç

Etüd ve Projelendirme

Etüd ve Projelendirme

Motif Yapı Grubu olarak tasarlayacağımız yapıya en uygun projeyi belirlememizde mimari etüt çalışmaları büyük rol oynar. Ülkemizde son yıllarda, özellikle Kentsel Dönüşüm kapsamında çıkan yasalar ile birlikte konut üretimi ciddi artış gösterdi.

Mimari proje ve etüt çalışmaları gayrimenkul yatırımlarının en önemli adımlarından bir tanesidir.

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Eskiz ve tasarım aşamasının ardından perspektif çizimleri ve teknik detay çizimleri yapılır. Eskizlerle geliştirilen projenin onaylanması durumunda bir sonraki adımda aletlerle ve araçlarla çizime geçilir. Bu adım avan projenin hazırlanması adımıdır.

Avan proje, tasarım fikrinin uygun bir ölçekle yukarıda sıralanan çalışmalarla birlikte kağıda geçirilmesiyle hazırlanarak sunulan projedir. Bu aşamada avan projenin içinde; vaziyet (oturuş-durum) planları, kesitler, kat planları, görünüşler ve çatı planları çizilir. Avan proje onaylandığı takdirde “kesin proje” denilen aşamaya geçilir.

Kesin proje aşamasında avan projeye gerekli revizyonlar uygulanır, ihtiyaçlar ve talepler göz önüne alınarak gerekli değişiklikler yapılır.

Motif Yapı Grubu olarak 30 yıl önce başlayan hikayemizde, sektörün her alanında, küçük ve büyük ölçekli gerçekleştirdiğimiz farklı projeler ile kazandığımız tecrübemizle; ekip çalışmasına, kişisel gelişime ve innovasyona verdiğimiz önemle yapı ve mühendislik sektörünün en güncel uygulamalarını hayata geçirmeye devam ediyoruz.

Motif Grup | Designed by:Dokuz On Sekiz Digital | Tüm Hakları Saklıdır © 2022